Sünnet Kıyafet Haberleri

Sünnet Elbiseleri

Sünnet Elbiseleri

Sünnet Elbiseleri ve Kıyafetleri

Sünnet elbiseleri genellikle kostüm tarzında olan elbiselerdir. Yani sadece belli bir tür için hazırlanan elbisedir. Genellikle çocuklar için hazırlanan bu elbiseler çocuk kategorisi içinde yer almaktadır. 

Çocuk sünnet kıyafetleri 2 yaşından başlayarak 13 yaşa kadar devam etmektedir.  Pelerin ve kaftan tarzında olan sünnet elbiseleri takım elbise şeklinde de giyilebilmektedir. Daha önceden pelerinli takımlar revaçta iken şimdi kaftan tarzı elbiseler revaçtadır. Bunun sebebi özellikle medyada başlayan Osmanlı tarzında elbiselerin daha çok beğenilmedir.

Sünnet Çarşısı olarak bizde sünnet elbiselerinde 2020 yılı için birbirinden güzel sünnet elbiselerini sizler için hazırlamaya devam ediyoruz. Mağazamıza veya online olarak bizden satına alabileceğiniz sünnet elbiselerinde çocuklarınıza uygun elbise modellerini görebilirsiniz.

Sünnet elbiselerinde aksesuar olarak 7 parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar şapka, elbise, gömlek, kaftan, şalvar veya pantolon şeklindedir.

Ölçü alma konusunda ise mezura diye bildiğimiz genellikle terziler kullanıyor. Dışarıda 2-3 TL'ye kolayca satın alabileceğiniz mezurayı edebilirsiniz. 

Sünnet elbiselerin bakımı ve temizliği konusunda çok bize sorular geliyor. Bu sorularda özellikle kirlenen elbiseleri çamaşır makinesinde yıkayabilirimiyiz şeklindedir.

Kısaca temizlik hakkında bilgi verme gerekirse, sünnet elbiselerinin özellikle dış elbise kısımlarının temizlenmesi çok zordur. Genellik sünnet elbiseleri yapıştırma ve taşlı ürün oldukları için sıcak ortamda deforme olma ihtimalleri var. Bunun için sünnet elbiselerinde genellikle kirlenen bölgeye temas edecek şekilde temizleme faaliyeti uygulanmalıdır. Yoksa kesinlikle çamaşır makinesine veya kuru temizlemeye verilmemelidir.

Aklınıza takılan her soruda Sünnet Çarşısı ekimimiz size zevkle yardımcı olacaktır.


16.03.2020